enter-article אביזרי חשמל - מחירים - אתר חשמלאים המקיף בישראל
חשמלאי מוסמך » מאמרים וחדשות » אביזרי חשמל - מחירים

אביזרי חשמל - מחירים


אביזרי חשמלציוד חשמל אינו נועד אך ורק לחשמלאים מקצועיים, כפי שילמדו אתכם בחנויות ציוד עבודה ורשתות עשה זאת בעצמך

בין אם אתם חשמלאי מוסמך עתירי ניסיון של עשרות שנים בעסק, ובין אם אתם חשמלאים חובבנים הנהנים לבצע תיקונים מינוריים ועבודות תחביב (בגבולות המותר על פי חוק כמובן), אין ספק כי הדבר הראשון לו תזדקקו הוא ציוד חשמל איכותי.

איכותו של
אביזרי חשמל המשמש אתכם בעבודה לא רק תשפיע על מידת הנוחות וההנאה שתפיקו ממנה, אלא גם על איכות התוצר של אותה העבודה. אי לזאת, הבאנו לפניכם מחירון מקוצר של ציוד חשמל מקצועי, עם טווחי מחירים לדוגמא בלבד.


אביזרי חשמל למדידות בסיסיות

מדובר ללא ספק על
אביזרי חשמל בסיסי ביותר, בלעדיו למעשה כמעט ובלתי אפשרי להגיע לאבחנה נכונה של מהות הבעיה ולהתחיל בתיקונה, כמו גם לבדוק תקינות מעגלים פועלים. רבי מודד הם למעשה התפתחות טכנולוגית ואיחוי של מספר מכשירי מדידה וותיקים, כמעט ארכאיים.

ברוב רבי המודד נמצא וולטמטר משולב עם אמפרמטר (מד מתח משולב עם מד זרם), עם יכולת שליטה על דיוק המדידה ותחום הערכים בו נערכת המדידה (בדרך כלל החל ממילי אמפר ועד 10-20 אמפר, וממאיות הוולט ועד מאות וולטים, אם כי קיימים רבי מודד בתחומי פעילות אחרים, כמו לדוגמא לרשתות בהספק גבוהה, מדידות מדוייקות במיוחד, ועוד).

מחירם של רבי מודד משתנה לא רק כתלות בדיוקם (המשפיע העיקרי) ומגוון אפשרויות ההפעלה (הגורם הבא אחריו בחשיבות ההשפעה על המחיר), אלא גם בהספק המקסימלי שהחלק האמפרמטרי (מד הזרם) מסוגל למדוד. מחירם של רבי מודד המתאימים לרוב השימושים נע בין 40 שקלים לבין 200 שקלים, אולם כאמור ישנן מערכות מדוייקות או סבילות בהרבה, ומחירן עלולה בקלות לעבור את עשרות אלפי השקלים.


אביזרי חשמל למדידות מתקדמות

בין אם מדובר ברשת החשמל הביתית, הפועלת כידוע על זרם חילופין, ובין אם מדובר במערכות חשמל זעירות, כמות המערכות הפועלת על זרם קבוע (ישר) בעולמנו הולכת ופוחתת. אי לזאת, במקרים רבים רבי מודד לא מספקים מספיק אינפורמציה, ויש צורך בכלים מתקדמים יותר, בייחוד אוסילוסקופים ומשקפי תנודות. עלותם של המכשירים הללו גבוהה בהרבה, והיא מתחילה מקרוב ל1800 שקלים ומסתיימת רחוק מעבר לעשרת האלפים, כתלות ברמת הדיוק והאפשרויות האנאליטיות שהאוסילוסקופ מספק.


אביזרי חשמל לבית

זוהי למעשה התכולה הטיפוסית של ארגז הכלים של כל חשמלאי. בנוסף לדרישה לאריכות ימים ומהימנות,
אביזרי חשמל מיוחדים בדרישה נוספת, שלא קיימת באותה המידה של חומרה בכלי עבודה אחרים: בטיחות. העוסק בחשמל חשוף בצורה מתמדת לסכנת התחשמלות, בייחוד כאשר מדובר ברשתות במתח בינוני- גבוהה (אפילו הרשת הביתית). לפיכך המברגים, הפלאיירים ושאר עזרי עבודה חייבים להיות מבודדים כראוי.

פלאייר יעלה 20-100 ש"ח, וכך גם קטר (אלא אם כן מדובר בקטר גדול במיוחד, 250-400 ש"ח). מברגים מבודדים יעלו 20-80 ש"ח, וסכום דומה תשלמו עבור פינצטות יעודיות. מלחמים יעלו בין 150 שקלים (הפשוטים שבהם) לבין כ-2000 שקלים (מלחמים מתוחכמים ומונחי מחשב המתאימים לתקן "lead free").

אביזרי חשמל נוספים: אמבטיית בדיל תעלה 50-100 ש"ח; קבל מאריך באורך של 20-50 מטר יעלה 100-250 ש"ח; מברג טסטר (הבודק נוכחות זרם) 20-60 ש"ח.


בכל בית חשוב שיהיו כלי עבודה, נורות החלפה, שקעים ופקקים. לעולם לא נדע מתי נצטרך להשתמש בהם

 


עוד באותו נושא

קורס חשמלאי מוסמך – כל המידע באתר לפניכם

קורס חשמלאי מוסמך – כל המידע באתר לפניכם

קורס חשמלאי מוסמך מכשיר את בוגריו לעסוק במכשירי חשמל ולפקח אודות תכנון, פיקוח, התקנה ואחזקה של מתקני חשמל תעשייתיים ובייתייםחשמלאים הינם...

חשמלאים- להכיר את שוק הישראלי

חשמלאים- להכיר את שוק הישראלי

שוק החשמל בישראל סובל מלא מעט בעיות, בעיקר בגלל העובדה שלא מעט אנשים שמגדירים את עצמם חשמלאים, הם לא בהכרח כאלה... בישראל רשומים כיום קרוב...

מחירון חשמלאים

מחירון חשמלאים

לא מעט אנשים מחזיקים ברשותם ידע בסיסי בחשמל, ידע שמאפשר להם לבצע תיקונים מסוימים בבית. אך כשיש צורך לבצע תיקון לתקלה מורכבת , עליהם להזמין...

חשמלאים - המדריך השלם

חשמלאים - המדריך השלם

החשיבות של עבודת חשמלאים יצרה מדרג בינהם, לפיו אנו יכולים לדעת איזה חשמלאי מתאים לצרכים שלנו ואיזה לא מערכת החשמל היא המערכת החשובה בבית,...

כל מה שצריך לדעת על לימודי חשמל

כל מה שצריך לדעת על לימודי חשמל

מעטים ממקצועות הבנייה הדורשים לימודים מעמיקים וארוכים כמו חשמל, מיד נבין למה ואיזו הכשרה מקבלים בלימודים אלו כולנו מודעים הייטב לתלותנו...

string(29) "categoryאביזרי חשמל"