enter-article קורס חשמלאי מוסמך – כל המידע באתר לפניכם - אתר חשמלאים המקיף בישראל
חשמלאי מוסמך » מאמרים וחדשות » קורס חשמלאי מוסמך – כל המידע באתר לפניכם

קורס חשמלאי מוסמך – כל המידע באתר לפניכם

קורס חשמלאי מוסמך מכשיר את בוגריו לעסוק במכשירי חשמל ולפקח אודות תכנון, פיקוח, התקנה ואחזקה של מתקני חשמל תעשייתיים ובייתיים

חשמלאים הינם אנשי מקצוע עסוקים מאוד בשל עבודה רבה כך שלבוגרים לא תהיה שום בעיה להשתלב במגוון מקומות עבודה, חברות או לעסוק בחשמל באופן פרטי. מדובר על מקצוע מאוד מבוקש כאשר לימודים לחשמלאי מוסמך הינם הדרגה השנייה בלימודי חשמלאות וחשמלאי בדרגה כזו רשאי לערוך תוכניות עד ל-80X3 אמפר.
במאמר זה נרחיב אודות קורס חשמלאי מוסמך במרכז, צפון ודרום הארץ דרך מוסדות הלימוד השונים ונציג את תכני הלימוד, אפשרויות התעסוקה וכל המידע החשוב והחיוני אודות הלימודים בתחום.

תוכנית הלימודים לחשמלאי מוסמך

תוכנית הלימודים לחשמלאי מוסמך הינה מעניינת וכוללת מגוון של תכני לימוד, כמו כן במהלכם של הלימודים מתוודעים הסטודנטים להתפתחויות חדשות בטכנולוגיות החשמל, מוכשרים לעסוק בהקמה, תכנון, פיקוח, התקנה בנייה וכן תחזוקה של מערכות פיקוד, בקרה וחשמל. התכנים הינם רבים כאשר עיקרם מתמקדים במערכות חשמל תעשייתיות וביתיות.

מטרת הלימודים להכשיר את הסטודנטים להיות חשמלאים מוסמכים עם היכולת וההיתר לעסוק בהתקנה, פיקוח ותחזוק של מתקני חשמל במתח נמוך עד לעוצמה של 80X3 אמפר.

יחד עם זאת, הסטודנטים יוכשרו גם לעבודות חשמל במתקנים בעלי זרם שהינו גבוה מ-80X3 אמפר, אך זאת כמובן באישור בעל רישיון מתאים לעבודה במתחים כאלו ותחת השגחתו.

בין נושאי הלימוד ייחשפו הסטודנטים לתכנים של פיסיקה, מתמטיקה, מיתוג, אנגלית טכנית, פיקוד ובקרה, תכנון מתקנים, תקני החשמל, אלקטרוניקה תעשייתית, עבודות מעשיות בחשמל, מדידות במעבדת חשמל, שרטוט מכונות, בטיחות וגהות, תורת החשמל ועוד.

תנאי הקבלה לקורס ומשך זמן הלימודים

תנאי הקבלה לקורס חשמלאי מוסמך הינם 10 שנות לימוד וכן ניסיון מקצועי של לפחות שנתיים בעבודות חשמל. בסיום הלימודים, הבוגרים ניגשים למספר מבחנים אשר לאחריהם מקבלים תעודת גמר מטעם משרד התמ"ת כמו גם רישיון בכפוף אל תקנות החשמל.

משך זמן הלימודים בקורס זה הינו כשנתיים במרבית מוסדות הלימוד, כאשר בחלק ממוסדות הלימוד והמכללות ניתן לממש את הפיקדון הצבאי להוצאות הלימודים.

לימודי המשך, אפשרויות תעסוקה ושכר

הבוגרים יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים יותר ולהרחיב את השכלתם וכך לבחור בלימודים להנדסאי חשמל, לימודים לחשמלאי ראשי וכן לימודים להנדסת חשמל ואלקטרוניקה. לאחר לימודים אלו יוכלו להתקדם לעבודות גבוהות יותר ולהיות מוסמכים לעבוד במתחים גבוהים אף יותר.

בוגרי הלימודים לחשמלאי מוסמך יוכלו להשתלב במגוון עבודות במידה ואינם מעוניינים בלימודי המשך כמו עבודות פיקוח, תכנון וכן בנייה בארגונים שונים, חברות ומפעלים אשר זקוקים לשירותי אנשי המקצוע בתחום.

אופציה נוספת הינה כמובן לעסוק בתחום החשמל בתור עצמאיים ולפתוח עסק עצמאי המציע את שירותכם כחשמלאים מוסמכים.

שכרו של חשמלאי מוסמך ינוע בין 10,000-8,000 ש"ח לחודש.

מוסדות הלימוד לחשמלאי מוסמך

  • מכללת ספיר
  • מכללת כנרת
  • מכללת גליל מערבי
  • מכללת אורט
  • מכללת עמל
  • המרכז האקדמי רופין
  • מכללת נצרת עילית יזרעאל
  • המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון
  • מכללת הצפון

לפרטים נוספים ומלאים אודות קורס חשמלאי מוסמך במרכז, צפון או דרום הארץ, רשימת חשמלאים מומלצים ברחבי ישראל, מידע אודות עלויות עבודות חשמל ועוד, מלאו טופס קצרצר באתר ונציגינו יחזרו אליכם במהרה עם כל הפרטים, תשובות לשאלותיכם וכן הצעות מחיר ייחודיות ביותר שלא תמצאו בשום מקום אחר.

במידה והנך מתלבט לגבי הלימודים התרשם מעבודות חשמלאים עצמאיים ובחברות שונות, מחוויותיהם ובחר את המסלול המתאים לך ביותר

עוד באותו נושא

חשמלאים- להכיר את השוק הישראלי (נכון ל2013)

חשמלאים- להכיר את השוק הישראלי (נכון ל2013)

שוק החשמל בישראל סובל מלא מעט בעיות, בעיקר בגלל העובדה שלא מעט אנשים שמגדירים את עצמם חשמלאים, הם לא בהכרח כאלה... בישראל רשומים כיום קרוב ל-3500...

מחירון חשמלאים

מחירון חשמלאים

לא מעט אנשים מחזיקים ברשותם ידע בסיסי בחשמל, ידע שמאפשר להם לבצע תיקונים מסוימים בבית. אך כשיש צורך לבצע תיקון לתקלה מורכבת , עליהם להזמין...

אביזרי חשמל - מחירים

אביזרי חשמל - מחירים

ציוד חשמל אינו נועד אך ורק לחשמלאים מקצועיים, כפי שילמדו אתכם בחנויות ציוד עבודה ורשתות עשה זאת בעצמך בין אם אתם חשמלאי...

חשמלאים - המדריך השלם

חשמלאים - המדריך השלם

החשיבות של עבודת חשמלאים יצרה מדרג בינהם, לפיו אנו יכולים לדעת איזה חשמלאי מתאים לצרכים שלנו ואיזה לא מערכת החשמל היא המערכת החשובה בבית,...

כל מה שצריך לדעת על לימודי חשמל

כל מה שצריך לדעת על לימודי חשמל

מעטים ממקצועות הבנייה הדורשים לימודים מעמיקים וארוכים כמו חשמל, מיד נבין למה ואיזו הכשרה מקבלים בלימודים אלו כולנו מודעים הייטב לתלותנו...

string(40) "categoryקורס חשמלאי מוסמך"