enter-article כל מה שחשוב לדעת על עבודות חשמל לבית - אתר חשמלאים המקיף בישראל
חשמלאי מוסמך » מאמרים וחדשות » כל מה שחשוב לדעת על עבודות חשמל לבית

כל מה שחשוב לדעת על עבודות חשמל לבית

תכנון נכון וחכם של מערכת החשמל בבית תחסוך לכם זמן, כסף ותשרת אתכם נאמנה לאורך שנים רבות ובבטחה רבה. אז איך עושים זאת נכון?
 
בשביל לתכנן מערכת חשמל נכונה, בטוחה וחכמה בבית תזדקקו ראשית לעזרתו והכוונתו של חשמלאי מוסמך אשר מיומן עם עבודות חשמל מגוונות ובעצם כבר ראה ועשה הכל במסגרת עבודתו המקצועית. יחד עימו יעבדו חשמלאים נוספים ובתכנון מדוייק ועבודה משותפת עמכם תקבלו בית תקני, בטוח ועם כל הדרישות שלכם באשר לחשמל. אז בואו נבין כיצד עושים זאת.
 
כך תתכננו נכון מערכת חשמל ביתית

תכנון מערכת חשמל באופן נכון בבית לא רק יבטיח לכם קלות בשימוש וביטחון אלא גם נוחות לערוך שינויים בעתיד בדירה ובאורח חייכם מבלי לשנות יותר מידי את התשתית או לבנות אותה מחדש וזו נקודה מאוד חשובה. מה צריכה לכלול תשתית חשמל נאותה?

תשתית כזו תכלול מספר מעגלים חשמליים אשר יספיקו לכל הבית, מפסקים ושקעים לשימוש כל מכשירי החשמל הנדרשים בו זמנית וכל זאת תוך כדי חלוקה נכונה של מעגלי החשמל בבית. תשתית נכונה תמנע מכם שימוש בכבלים מאריכים ומעבירים מרובי שקעים אשר גם אינם אסתטיים לעין וגם אינם בטיחותיים דיו.

ראשית יש לתכנן כל אשר תזדקקו לו ותצטרכו בבית שכן תשתית נכונה, בטוחה ויפה לעין גם דורשת חציבה, טיוח וצבע בנוסף אל עבודות חשמל ולכן תכננו הכל מבעוד מועד שלא תצטרכו לשנות לאחר גמר השיפוץ והעבודות השונות.

חשבו יחד עם חשמלאי מוסמך והמתכנן שלכם כמה חשמל תצרכו בבית באופן שוטף וכן עתידי עם הוספת מכשירים וכך יסכמו חשמלאים את כמות החשמל הנצרכת, יוסיפו לזה בערך שליש ואזי יידעו לקבוע את גודל חיבור החשמל לבית. חיבורים מקובלים בבתים פרטיים הם חיבורי תלת פאזות.

כאשר הנכם באים לתכנן את חלוקת החשמל בבית וטרם תחילת עבודות חשמל בפועל, שימו לב לנקודות הבאות:
 • מיקום לוח ראשי בבית שיהיה במקום נוח ומרווח.
 • חלוקת חשמל ללוחות משניים אשר מאפשרת שליטה קלה ונוחה וכן פיזור נכון וחכם של המעגלים החשמליים בבית וכך מקטינה את גודל הלוח והמקום שאותו הוא תופס.
 • לא לשכוח להתקין ממסרי פחת למניעת התחשמלות.
 • מכשירים הדורשים חשמל רב זקוקים להיות במגל ישיר ללוח ואילו מכשירים הדורשים מעט חשמל יכולים להיות מחוברים לשקעים בשרשרת על גבי מעגל אחד.
 
טיפים חשובים להכנת תשתית החשמל בבית

להלן טיפים חשובים ביותר אשר יעזרו לכם וכמובן לאנשי המקצוע שהם חשמלאים וכן חשמלאי מוסמך לבנות תשתית נכונה ואיכותית בביתכם:
 • נקודות תאורה– תכננו את מיקומן וכן את מספרן של נקודות התאורה אשר תזדקקו להן בכל חדר לפי גודלו ומטרתו.
   
 • שקעים– רצוי להתייעץ גם עם הארכיטקט שלכם וגם עם חשמלאי מוסמך וזאת בכדי להכין מספר גדול של שקעים שכן שזה חשוב בכל בית ומומלץ. לדוגמא, עמדה של מחשב יכולה לדרוש 4-5 שקעים בשל חיבור המחשב, מסך, רמקולים, מודם ועוד ולכן שקעים מרובים אך פזורים נכון בבית ובכל חדר יחסכו לכם שימוש בכבלים מאריכים או מתאמים.
   
 • שקעים סמוכים– מדובר בעיקר בשקעים לצרכי מערכות שונות של טלפון, טלוויזיה, אינטרנט, אזעקה, תקשורת פנים וכדומה וחשוב לתכנן מבעוד מועד היכן כל דבר ימוקם כדי לדעת איפה וכמה שקעים לבנות באותו מיקום וחדר כדי לא לשנות מאוחר יותר.
   
 • תאורת גינה– אם ברשותכם גינה אזי מומלץ גופי תאורה שממוקמים בגינה להזין דרך כבלים אשר מותקנים בצינור אשר בתוך האדמה וזאת להחלפה ותחזוקה יעילה ונוחה.
 
תכנון נכון של מערכת חשמל בבית תראה מאוד יפה לעין, תחסוך לכם כסף ותאפשר שינויים באופן מאוד מהיר וקל במידה ותזדקקו להם. רוצים לדעת מהם מחירי עבודות חשמל? היכנסו למחירון המקיף שלנו.

עוד באותו נושא

הכנת חשמל בדירה חדשה - מה חשוב לבדוק

הכנת חשמל בדירה חדשה - מה חשוב לבדוק

הבנת צרכי החשמל שלכם היא קריטית בהכנת חשמל בדירה חדשה. כדי להתחיל, העריכו את דרישות החשמל הנוכחיות והעתידיות שלכם. שקול את מספר המכשירים החשמליים...

חשמלאות רכב - כל מה שחשוב לדעת

חשמלאות רכב - כל מה שחשוב לדעת

חשמלאי רכב הוא איש מקצוע מיומן המתמחה במערכות החשמל של כלי רכב. בעל הכשרה גבוהה עם מומחיות באבחון, תיקון ותחזוקה של הרכיבים החשמליים המורכבים...

מחירון חשמלאים

מחירון חשמלאים

לא מעט אנשים מחזיקים ברשותם ידע בסיסי בחשמל, ידע שמאפשר להם לבצע תיקונים מסוימים בבית. אך כשיש צורך לבצע תיקון לתקלה מורכבת , עליהם להזמין...

חשמלאים- להכיר את השוק הישראלי (נכון ל2013)

חשמלאים- להכיר את השוק הישראלי (נכון ל2013)

שוק החשמל בישראל סובל מלא מעט בעיות, בעיקר בגלל העובדה שלא מעט אנשים שמגדירים את עצמם חשמלאים, הם לא בהכרח כאלה... בישראל רשומים כיום קרוב ל-3500...

קורס חשמלאי מוסמך – כל המידע באתר לפניכם

קורס חשמלאי מוסמך – כל המידע באתר לפניכם

קורס חשמלאי מוסמך מכשיר את בוגריו לעסוק במכשירי חשמל ולפקח אודות תכנון, פיקוח, התקנה ואחזקה של מתקני חשמל תעשייתיים ובייתייםחשמלאים הינם...

string(29) "categoryעבודות חשמל"