enter-article מתי לא צריך להזמין חשמלאי ואפשר לתקן את הבעיות בעצמנו? - אתר חשמלאים המקיף בישראל
חשמלאי מוסמך » מאמרים וחדשות » מתי לא צריך להזמין חשמלאי ואפשר לתקן את הבעיות בעצמנו?

מתי לא צריך להזמין חשמלאי ואפשר לתקן את הבעיות בעצמנו?

מיטב החשמלאים המוסמכים בוודאי יעידו כי אחוז ניכר מהקריאות שמתקבלות הן קריאות שווא, שהיה ניתן לפתור בקלות באופן עצמאי.
אלא שגם על קריאות שווא משלמים ביוקר, במיוחד כששעת ביקור של חשמלאי עולה לא מעט

השאלה מתי עלינו להזמין חשמלאי מוסמך היא אינה טריוויאלית בכלל, בניגוד למה שניתן לחשוב. מחד, ידוע לכולנו שחשמל עלול להיות מסוכן מאוד ועדיף שלא להתעסק איתו ללא המיומנות המתאימה.

מאידך, לא כל בעיה שקשורה בחשמל המתעוררת בבית, מצריכה בהכרח ביקור של מתקני חשמל מקצועיים. בשורות הבאות ננסה להבין באילו מקרים יהיה זה מתבקש להזמין חשמלאי מוסמך ומה ניתן לעשות באופן עצמאי כדי לטפל בבעיות הקשורות בחשמל.

מה הבעיות הנפוצות שאנחנו סובלים מהן?

כמה פעמים קרה לכם שישבתם עם כל המשפחה בסלון בצפייה בטלוויזיה, כאשר ברקע המכונה עשתה כביסה והמדיח שטף כלים, ופתאום כל החשמל בבית ניתק בבת אחת?
המצבים הללו נפוצים מאוד, במיוחד בעונת החורף כשגם הדוד דולק במקביל וצריכת האנרגיה מגיע לשיא.

אז כמובן שכדי להרים פיוז אין צורך להיעזר בשירותיו של חשמלאי מוסמך,  שכן יתכן כי הנתק בחשמל נבע מעומס יתר. כדי לנסות לגלות את מקור הבעיה, תידרשו לכבות בכל פעם מכשיר חשמלי מרכזי אחר, ולנסות להרים את הפיוז בשנית.

במרבית המקרים הפעולה הזו תפתור את הבעיה ותחזיר את החשמל לפעילות תקינה.

במידה ובכל זאת הנתק בחשמל ממשיך, כנראה שמדובר בקצר ולא בעומס יתר, ובמקרים כאלה יש למצוא את המכשיר שגורם לקצר בכל הבית. כדי לעשות זאת יש לגשת לארון החשמל שנמצא לרוב מחוץ לדירה.

פתיחת ארון חשמל תגלה מפסקים שמשתייכים לכל אחד מחדרי הבית (לרוב זה מצויין בבירור מעל המפסקים). יש להרים את המפסקים אחד אחרי השני כדי לגלות בתור התחלה באיזה חדר נמצא המכשיר המקצר. ברגע שתגלו את החדר שגרם לקצר, הפיוז שהרמתם יקפוץ בשנית.

לאחר שגיליתם את מוקד הבעיה, נותר כעת לגלות את האשם המרכזי בסיפור. חזרו על הפעולה שתרגלתם בהתחלה: כבו מכשיר אחר מכשיר ונסו להרים שוב את הפיוז.

במידה והצלחתם לגלות את המכשיר המקצר, לא מן הנמנע שתאלצו לתקן אותו או לרכוש אחד חדש במקומו. במידה ולא התגלתה בעיה במכשיר ספציפי, רק אז תצטרכו לשכור את שירותיו של חשמלאי מוסמך.

בנוסף, אחת הבדיקות השגרתיות שיש לבצע במטרה למנוע תקלות חשמל בבית, היא לבדוק את תקינותו של מפסק הפחת. לכן, אחת לתקופה מומלץ ללחוץ על הכפתור שנמצא בסמוך למפסק. לחיצה כזואמורה לגרום למפסק לרדת.

במידה ולחצתם על הכפתור והמפסק לא ירד- סימן שמפסק הפחת תקול וכדאי להזמין חשמלאי מוסמך לצורך בדיקה.

מתי לא מזמינים חשמלאי?

תיקוני חשמל

כמובן שכל שלבי העבודה שסקרנו נכונים רק בתנאי שאין הפסקת חשמל כוללת בבניין או באזור המגורים שלכם.

לכן, עוד לפני שבודקים את מצב לוח החשמל, חשוב לוודא שהנתק בחשמל אכן ייחודי אך ורק לדירה שלכם.

מקרים נוספים שבהם אין צורך להזמין חשמלאים הם למשל בעת החלפת נורה, פעולה שנחשבת לפשוטה יחסית.

ומתי כן נזמין חשמלאי מוסמך?

פרט למקרים שציינו, מקובל להזמין חשמלאי מוסמך גם בעת הצורך להחליף את גוף החימום של הדוד, החלפת נקודת שקע או הוספת נקודת שקע חדשה.

במרבית המקרים מוטב לא לקחת סיכונים מיותרים ולא להתעסק לבד בבעיית החשמל, אלא לאפשר לאיש המקצוע לבצע את עבודתו.

מחירים ועלויות

תקלת חשמל ממוצעת אמורה להיפתר בעלות של עד כ-300 ש"ח. לכן, אם קיבלתם הצעת מחיר גדולה בכמה סדרי גודל, נסו לקבל חוות דעת שניה מאיש מקצוע נוסף.

למרות זאת, ישנן בעיות שמצריכות טיפול בסדר גודל יקר יותר, כמו למשל תיקון מפסק זרם ראשי שיכול להגיע עד כ-400 ש"ח, התקנת לוח חשמל שיכול להגיע עד כ-1700 ש"ח ותיקון ממסר פחת שיכול להגיע עד כ-500 ש"ח.

בעבור עלות הביקור, גם אם לא אותרה בפועל שום בעיה, תתבקשו לשלם בין 120 ל-190 ש"ח בממוצע.

לכניסה לטבלת מחירי חשמלאים המלא.

שעת הביקור של מתקני חשמל מתייחסת לשעות היום. שעת ביקור של מתקני חשמל בשעות הלילה תעלה לעומת זאת בין 250-300 ש"ח


למאמר נוסף בתחום של עבודות חשמל עצמאיות

עוד באותו נושא

חשמלאים- להכיר את השוק הישראלי (נכון ל2013)

חשמלאים- להכיר את השוק הישראלי (נכון ל2013)

שוק החשמל בישראל סובל מלא מעט בעיות, בעיקר בגלל העובדה שלא מעט אנשים שמגדירים את עצמם חשמלאים, הם לא בהכרח כאלה... בישראל רשומים כיום קרוב ל-3500...

מחירון חשמלאים

מחירון חשמלאים

לא מעט אנשים מחזיקים ברשותם ידע בסיסי בחשמל, ידע שמאפשר להם לבצע תיקונים מסוימים בבית. אך כשיש צורך לבצע תיקון לתקלה מורכבת , עליהם להזמין...

קורס חשמלאי מוסמך – כל המידע באתר לפניכם

קורס חשמלאי מוסמך – כל המידע באתר לפניכם

קורס חשמלאי מוסמך מכשיר את בוגריו לעסוק במכשירי חשמל ולפקח אודות תכנון, פיקוח, התקנה ואחזקה של מתקני חשמל תעשייתיים ובייתייםחשמלאים הינם...

אביזרי חשמל - מחירים

אביזרי חשמל - מחירים

ציוד חשמל אינו נועד אך ורק לחשמלאים מקצועיים, כפי שילמדו אתכם בחנויות ציוד עבודה ורשתות עשה זאת בעצמך בין אם אתם חשמלאי...

חשמלאים - המדריך השלם

חשמלאים - המדריך השלם

החשיבות של עבודת חשמלאים יצרה מדרג בינהם, לפיו אנו יכולים לדעת איזה חשמלאי מתאים לצרכים שלנו ואיזה לא מערכת החשמל היא המערכת החשובה בבית,...

string(22) "categoryחשמלאים"